На голот на Рајо Валјекано вечерва ќе застане македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски откако не се остварија трансферите за кои се шпекулираше.
Ниту Барселона, ниту лигата во Саудиска Арабија, Димитриевски останува на голот на тимот од главниот град на Шпанија.

Рајо вечерва ја пречекува Мајорка во натпревар од четвртфиналето во шпанскиот „Копа дел реј“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.