Ознака: столе димитриевски
Фудбал 14.08.22 | 09:20

Подвигот на Столе Димитриевски се нема случено половина век

Столе Димитриевски е херојот на Рајо Ваљекано, успеа да ја одбрани својата мрежа на „Камп Ноу“ против Барселона, и тоа го стори вторпат по ред. Со своите одбрани ги излуде...

Фудбал 01.08.22 | 08:59

Роналдо се налути откако не му даде гол на нашиот Столе Димитриевски

Откако речиси еден месец ги избегнуваше подготовките на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо вчера настапи на подготвителниот натпревар против Рајо Ваљекано и дополнително...

Фудбал 29.03.22 | 08:36

Димитриевски: Ќе се бориме да го оствариме сонот на Македонија

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски најавува максимална борбеност против Португалија во вечерашното финале од плејофот за пласман на Светското...

Фудбал 28.03.22 | 15:43

Столе Димитриевски доби мурал во родното Куманово

Голманот на Македонската фудбалска репрезетанција Столе Димитриевски можеби не доби дипломатски пасош како неговите соиграчи Енис Барди и Александар Трајковски,...

Фудбал 27.03.22 | 09:41

Димитриевски: Ако ја победиме Португалија, нека дојде уште Бразил па нека ни ја дадат титулата!

И покрај онаа специфична грешка на дуелот со Италија во Палермо, Столе Димитриевски се издвои како еден од најдобрите поединци во националниот тим во историската победа...

Фудбал 26.03.22 | 22:25

Голманот Столе Димитриевски: „Без зборови! Македонија“

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски,  преку две објави на Твитер даде одговор на прашањето што си го поставуваа Македонците по...

Фудбал 03.02.22 | 10:04

Димитриевски го одведе Рајо Ваљекано во полуфиналето од Купот на Шпанија

Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски, ќе игра во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија, откако со својот Рајо Ваљекано ја совлада Мајорка со...

Фудбал 02.02.22 | 20:55

Ништо од трансферите, Димитриевски вечерва ќе настапи за Рајо Валјекано

На голот на Рајо Валјекано вечерва ќе застане македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски откако не се остварија трансферите за кои се шпекулираше. Ниту Барселона,...

Фудбал 13.01.22 | 16:19

Понуда од 3,5 милиони евра за Димитриевски: Ал Наср од Саудиска Арабија го сака македонскиот голман

Голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, е трансфер желба на великанот од Саудиска Арабија, екипата на Ал Наср. Како што објави новинарот,...

Фудбал 11.01.22 | 11:12

Постои шанса Столе сепак да потпише за Барселона

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона сака во своите редови да го има голманот на Рајо Ваљекано и македонски репрезентативец Столе Димитриевски. Според „Sport.es“, каталонсклиот...

Фудбал 11.01.22 | 09:39

Димитриевски: Немам понуда од Барселона и во моментов не размислувам на такво нешто

Првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, негира дека добил каква било понуда за трансфер во Барселона. Информациите за преминувањето...

Фудбал 31.12.21 | 09:22

И Столе Димитриевски по вторпат позитивен на Ковид-19

По Елиф Елмас, и македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски по вторпат е позитивен на коронавирусот Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден беше потврдено дека...

Фудбал 24.12.21 | 11:44

Барселона го бара Столе Димитриевски

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона е заинтересиран да го доведе во своите редови голманот на македонската фудбалска репрезентација Столе Димитриевски, јавија денеска...

Фудбал 17.10.21 | 17:06

Столе прими еден, гол но Рајо победи

Екипата на Рајо Ваљекано, во чиј редови стандарден на голот беше македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, го продолжи максималниот ефект сезонава на домашен...

Фудбал 22.09.21 | 13:15

Добра вест пред дуелот со Германија: Столе Димитриевски брани во одлична форма

Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата Столе Димитриевски брани во одлична форма. Неговата екипа Рајо Валјекано освои три бода (2-1) на гостувањето во Баскија. Атлетик...

Фудбал 20.06.21 | 19:40

Столе Димитриевски во тимот на 2. коло на ЕП

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски се најде во тимот на 2. коло на Европското првеснтво 2020. Чуварот на мрежата на Македонија имаше...

Фудбал 19.06.21 | 16:52

Столе Димитриевски статистички е број еден на ЕУРО по две одиграни кола

Чуварот на мрежата на Македонската фудбалска репрезентација Столе Димитриевски во моментов е голман број еден на тековното ЕУРО. Поточно е на врвот на листата по бројот...

Фудбал 10.06.21 | 21:30

Димитриевски: Најважно е да не загубиме од Австрија

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски вели дека веќе е направена анализата на првиот противник на ЕП, Австрија. Стандардниот голман...

Фудбал 10.06.21 | 15:08

Голманот Димитриевски: Најголеми закани од Австрија се Алаба и Арнаутовиќ

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското...

Фудбал 09.01.21 | 09:08

Димитриевски со соиграчите туркаше заглавени возила на автопатот кај Мадрид

Обилните снежни врнежи од невремето „Филомена“ ги ставија во вонредна состојба Мадрид и други делови на Шпанија, поради тоа што е нарушен сообраќајот и принудени се...