Легендарниот холандски фудбалер Марко Ван Бастен го огласи своето Порше кое за него има емотивна вредност. Тој го возеше овој модел додека беше на врвот во фудбалот во дресот на Милан.

Има поминато само 79.000 киометри а му бара 65.000 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.