Кавадаречка инвазија на Скопје.Навивачите на Тиквеш со 30 автобуси дојдоа во Скопје да го бодрат својот тим во финалето на купот против Воска Спорт. Имаат и причина за радост затоа што на 15 минути до крајот Тиквеш води со 2-0.

Погледнете каква е атмосферата на „Градски“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.