Фудбалскиот клуб Милан објави дека го продолжил договорот со играчот од средниот ред Сандро Тонали. Двете страни се обвразале на соработка до 2027 година.

Според новиот договор, платата на 22-годишниот Тонали ќе порасне од 1,2 милиони евра на три милиони евра по сезона.

Играчот од средниот ред одигра пет натпревари за Милан оваа сезона и има една асистенција.

Специјализираниот портал „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 50 милиони евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.