Фудбалерот на Манчестер Сити Бернардо Силва се најде на потсмев на јавноста. Тој иако заработува 150.000 фунти неделно многу не се грижи за модата.

Силва беше фотографиран во влечки во стилот на „Чик“ Куманово кои беа популарни пред неколку деценции.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.