Ознака: милан
Фудбал 05.04.21 | 23:53

Ибрахимовиќ ќе продолжи со Милан уште сезона за 6.5 милиони евра

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ би требало во следните денови да го продолжи договорот со екипата на Милан за една сезона, односно до јуни 2022 година. Според пишувањето...

Фудбал 26.02.21 | 08:26

Шпанскиот судија не дозволи Звзда да изведе корнер во последниот напад

Црвена Ѕвезда остана непоразена на „Сан Сиро“ но тоа беше доволно да го елиминира големиот Милан.Белградските 2-2 пресудија за овој тим на Звезда пред кој е голема иднина. Она...

Фудбал 25.02.21 | 15:33

Како Ѕвезда со нашиот Најдоски пред три децении остана непоразена на „Сан Сиро“

Вечерва во Лигата на Европа играа Милан и Црвена Звезда и Милан. Миланезите се големи фаворите, но така беше и пред повеќе од три децении. Тогаш во Купот на шампионите...

Фудбал 19.02.21 | 09:38

Сега немаше магла: Црвена Звезда му одолеа на големиот Милан

Во четвртокот, на 18 февруари, беа постигнати 59 гола во 1/16 финалето од Лигата на Европа. Ова е најефикасниот ден од плејоф фазата откако турнирот беше преименуван во 2009...

Фудбал 18.02.21 | 16:05

Kако ќе биде денеска: Mаглата го спаси Милан од пораз во Белград пред три децении

Вечерва Црвена Звезда го пречекува Милан во натпревар од Лигата на Европа. Но, љубителите на фудбалот сигурно се сеќаваат на славниот меч одигран во 1988 година на Маракана...

Фудбал 13.01.21 | 08:27

Moжен дуел Милан-Интер во купот на Италија

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, по победата над Торино во Купот на Италија, истакна дека тимот секогаш верува во себе. Тој исто така потсети додаде дека „росонерите“...

Фудбал 12.01.21 | 23:36

Торино се бранеше, Милан по пенали до следната рунда на Копа Италија

Милан успеа да се пласира во четвртфиналето од Купот на Италија откако славеше против Торино со 5:4 по изведувањето на пеналите. По 120 минути фудбал на „Сан Сиро“ немаше...

Фудбал 24.12.20 | 12:43

Милан повторно е оној стариот

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли по синоќешната победа над Лацио со 3:2, рече дека е горд на своите избраници. – Ние секогаш се обидуваме да победиме, го сторивме тоа и...

Фудбал 14.12.20 | 08:21

Милан 23 меча без пораз

Милан ремизираше со Парма (2:2) синоќа во 11. коло од Италијанското фудбалско првенство. Гостите поведоа со 2:0 со головите на Ернани и Јасмин Куртиќ, двоен стрелец за „росонерите“...

Фудбал 29.11.20 | 17:54

Не знае за пораз: Mилан повторно е оној стариот

Фудбалерите на Милан попладнево ја совладаа Фиорентина со 2:0 со головите на Алесио Ромањоли и Френк Сеси. „Росонерите“ ја продолжија низата со постигнат гол во италијанскиот...

Фудбал 07.10.20 | 23:00

Милан се надева дека ќе биде комплетен за градското дерби

Во Милан се надеваат дека Златан Ибрахимовиќ, Анте Ребиќ и Алесио Ромањоли ќе се опорават и ќе бидат подготвени за дербито со Интер, кое е на 17 октомври. Шведскиот напаѓач...

Фудбал 02.10.20 | 09:08

Mилан по 24 пенали во Лигата на Европа

Mилан влезе во групите во Лигата на Европа на најдраматичен можен начин. Италијанскиот гигант го елиминираше Рио Аве по 24 пенали! Во регуларното време натпреварот заврши...

Фудбал 11.05.20 | 16:42

Криза во Серија А: Пола клубови не зеле плата од јануари

Неколку клубови од Серија „А“ не ги плаќале своите играчи од јануари, пренесува „Фудбал Италија“. Зборуваме за најмалку шест од елитните екипи. Тие не ги платиле своите...

Фудбал 08.03.20 | 17:32

Пандев постигна гол во победата на Џенова против Милан

Фудбалскиот тим на Џенова го победи фаворизираниот Милан со 2:1 во попладневниот натпревар во италијанската Серија А. Првиот гол за Џенова го постигна македонскиот репрезентативец...

Фудбал 27.01.20 | 22:03

Милан ќе му оддаде почит на трагично починатиот Брајант

Италијанскиот гигант Милан ќе оддаде почит на кошаркарската легенда Коби Брајант, кој почина трагично во хеликоптерска несреќа. Светот на спортот потона во тага по...

Фудбал 19.01.20 | 16:08

Милан влезе во серија: Ребиќ донесе нова победа

Тимот на Милан продолжи со своите добри настапи од почетокот на годината, откако оствари доцен успех против Удинезе со 3-2 на домашен терен во 20-то коло од Серија „А“. Во...

Фудбал 06.01.20 | 17:26

Милан очаен: Само 0-0 со Сампдорија на Сан Сиро со Ибрахимовиќ во тимот

Милан продолжува со кризата. Новото засилување во тимот, Златан Ибрахимовиќ се чини не е доволно.Ибра влезе во второто полувреме но и тоа не помогна Миланезите да постигнат...

Сцена 15.12.19 | 09:25

Северина поради судски превид ќе го добие синот назад?

Адвокатскиот тим на хрватската пејачка Северина, кој го сочинуваат тројца бранители вчера поднеле жалба до Основниот суд во Загреб на одлуката да ѝ биде одземено старателството...

Фудбал 21.11.19 | 12:49

Ибрахимовиќ побара 6 милиони за 6 месеци, еве колку му понуди Милан

Позната е понудата од Милан до Златан Ибрахимовиќ, сега топката е кај шведскиот фудбалер кој треба да одлучи дали ќе ја прифати. Златан Ибрахимовиќ го бира новиот тим,...

Фудбал 01.11.19 | 11:04

Милан конечно победи

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли остана задоволен од минималната победа од 1:0 на својот тим на гостински терен кај СПАЛ во мечот од 10. коло во Серија „А“. На „росонерите“...