Тимот на Милан потврди дека десниот бек Давид Калабрија е новиот капитен на италијанскиот шампион. Ова е направено со видео објавено од клубот на Инстаграм, а во кое се истакнува капитенската лента.

„Изгледаш гордо, Давиде Калабрија“, гласи коментарот на видеото.

Калбрија и минатата сезона беше во слична улога, односно беше заменик капитен зад Ромањоли. Тој летово си замина од Милано и следствено беше дека Калабрија е новиот лидер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AC Milan (@acmilan)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.