Езџјан Алиоски во новата сезона ќе игра во дресот на турскиот Фенербахче.

Клубот од Турција беше конкретен, Алиоски сакаше да се врати во Европа, еден од оние кој го мотивирал да дојде во Фенербахче е е Елиф Елмас, и тој настапуваше за овој гигант пред да се пресели во Италија.

„Имав и други понуди од клубови од Турција, но и од Европа, можам да кажам дека Елиф ми сугерираше да го изберам Фенербахче, тој ме убеди да дојдам тука“, изјавил кратко Алиоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.