На мечот Србија-Бразил беше постигнат досега најатрактивниот гол на СП. Дело е на играчот на Тотенхем Ричарлисон. Тој со полу ножички од свртување го совлада голманот на Србија.

Погледнете ја уште еднаш оваа бразилска магија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.