Видеоспотот за новата преработка на „Некст тајм“ вечерва беше промовиран во Кино „Милениум“ во Скопје. Станува збор за „Кога панда на Пирина“, песна посветена за смртта на Јане Сандански.

Аранжманот на песната го изработи музичарот Николче Мицевски.

Со гордост ви го претставуваме нашиот најнов видео запис !!!
Веруваме дека македонскиот дух ќе живее вечно преку оваа песна.
Веруваме дека ќе ве направиме горди!!!, порачаа браќата Мартин и Стефан.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.