Се чувствувам гордо и среќно – по официјалното објавување дека ќерка ми Лара е избрана да ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг оваа година, порача македонскиот виртуоз Симон Трпчески

Со среќа Лара и Ирина!, порача Трпчески.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simon Trpčeski (@simontrpceski)


Инаку Јуниорскиот Евросонг годинава ќе се одржи на 11-ти декември во главниот град на Ерменија, Јереван.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.