Пејачката Бебе Реџа пееше во Њујорк кога за време на концертот прошета по бината и покажа двоглав орел. После тоа пејачката со телефон беше погодена во главата, по што била одведена на лекар каде и ставиле три конци.

Ѕвездата сега се огласи на својот Инстаграм профил, каде објави фотографии од повредите и кратко напиша: Добро сум!

Сепак од фотографијата може да се види дека повредите не се воопшто наивни. Околу окото се уште има подлив, а на слепоочницата копче.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.