„Баги комуникации“ под мотото „Ја чуваме македонската музика“ на 17 септември организира концерт на кој ќе се изведат најубавите македонски евергрини со Весна Гиновска Илкова и Бобан Мирковски и Гудачкиот камерен оркестар Арко.

Настанот ќе се одржи на 17 септември, во 20 часот во Филхармонија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.