На синоќешната Дора, односно хрватскиот Евросонг, победи бендот од Риека со песната „Мама ШЧ!“

Рок групата Let 3 од Риека победи на синоќешната Дора, односно на хрватскиот избор за песна на Евровизија со песната „Mama ŠČ!“, а настапот привлече големо внимание.

Членовите на бендот се појавија во костими кои потсетуваат на воени униформи. На сцената со ракети беше и Владимир Илич Ленин. На крајот од настапот имаа рози во задникот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.