Српската претставничка Констракта е единствената што во евровизиското полуфинале во четврток, кога ќе настапува и Андреа Коевска, нема да има ни еден дел од песната испеан на англиски јазик.

Овој факт им беше доста интересен на евровизиските новинари во Торино, кои ја прашаа дали се плаши дека публиката нема да ја разбере на српски.

Според Констракта, песната е доволно впечатлива, така што не е битно што нема англиски делови во неа, а и „Бити здрава“ е доста лесна фраза за секој да ја научи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.