По многубројните концерти во регионот, а на покана од Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ од Велес, Калиопи подготвува вистинско музичко доживување за македонската публика.

Концертот ќе се одржи на 26-ти ноември 2022 година, на големата сцена „Петре Прличко“, со почеток во 20.00 часот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.