Момците од хрватскиот бенд Лет 3, кои се претставник на Хрватска за Изборот за песна на Евровизија, со својот стајлинг ја одушевија публиката во Ливерпул.

На една од официјалните вечери, тие се појавија во гаќички и балерински сукњички, во  креација на Зигман.

Изборот за песна на Евровизија ќе се одржи во Ливерпул од 9 мај (вторник) до 13 мај (сабота).Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.