На 22.02.2024 со почеток во 20:00 часот во Центар за култура – Битола, БИТОЛСКИОТ ДУВАЧКИ ОРКЕСТАР ќе одржи нов голем концерт насловен „FUNK & SOUL” Big Band Edition.

Дојдете да уживате во Funk & Soul звуците на нашиот оркестар и во прекрасниот вокал на нашaта гостинка Ана Петановска, велат организаторите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.