Белградскиот бенд „Артан Лили“ ќе одржи концерт во Младински културен центар (МКЦ) во Скопје на 5 март. Бендот важи за еден од најзначајните претставници на таканаречената нова српска сцена и досега има објавено два студиски албума.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.