Кијану Ривс (59) позираше со неговата девојка Александра Грант (54) на црвениот тепих на настанот MOCA во Лос Анџелес. Миленикот на жените неодамна ја промени фризурата поради нова филмска улога, со што дополнително ги освои обожавателите ширум светот. Неговата избраничка со која е во врска повеќе од четири години, носешесвилен фустан во тиркизна боја, со нагласено деколте и детали околу половината.

Како и секогаш кога се појавуваат заедно во јавноста, парот предизвика поделени реакции во јавноста, па некои се воодушевени од оваа двојка, но повеќето сметаат дека Александа не е доволно убава за актерот и дека изгледа како да му е мајка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.