Хрватската ѕвезда Северина викендов имаше концерт на Цетиње. Во екот на караницата со Јелена Карлеуша поради геноцидот во Сребреница и поради сопругот Душко Тошиќ кој и пушувал на згодната далматинка, Севе покажа високо кренати два прста.

Тоа е црногорски поздрав, како одговор на трите прста кои се карактеристични за Србите.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.