Вељко Ражнатовиќ проговори за убиството на татко  кое се случи кога имаше само четири години, Иако избегнува да зборува за оваа трагедија, минатата година во интервју за Информер си ја отвори душата и зборуваше за најтешките моменти во животот.

-Постојано прашував каде е татко ми, а мајка ми и тетка ми не сакаа да ме лажат, па ми признаа дека е мртов. Тоа беше шок за мене. Тоа е шок за секое дете… За среќа, бев многу млад. Не сакам да зборувам за тоа, тоа се тешки теми, знаеме само како се чувствувавме. Веќе не можам да размислувам за неправедните работи што ми се случија. Сега останува на мене да му дадам се на моето дете, да го продолжам животот понатаму – изјави т РажнатовиќRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.