Ознака: Вељко Ражантовиќ
Естрада 21.01.22 | 13:29

Вељко проговори за смртта на татка си: Мајка ми и тетка ми веќе не можеа да ме лажат па ми признаа дека е мртов

Вељко Ражнатовиќ проговори за убиството на татко  кое се случи кога имаше само четири години, Иако избегнува да зборува за оваа трагедија, минатата година во интервју...

Балкан 16.10.21 | 19:24

Ова е таткото на Аркан: Реагираше кај УДБА да го извади синот од затвор

Малку е познато дека Жељко Ражнатовиќ Аркан бил син на истакната воена фигура и учесник во Втората светска војна – Веjко Ражнатовиќ, повоен полковник на авијацијата...

Естрада 07.08.21 | 19:55

Вељко станува фармер: Во селото на мајка му ќе одгледува свињи

Покрај боксот Вељко Ражнатовиќ има друга занимација. Тој во родното село на мајкам му, Житораѓа купи голема фарма на која ќе одледува свињи. Во овој бизнис вложи околу...

Останати спортови 16.05.21 | 14:24

Само овој боксер имаше храброст да му се спротистави на Вељко Ражнатовиќ во рингот

На 22 мајво Белград ќе се случува боксерски спектакл на кој во рингот ќе влезе по подолга пауза Вељко Ражнатовиќ. Мечот е во крузер категорија а промоторите долго време...

Естрада 09.03.21 | 23:12

Фотографијата со која Вељко Ражнатовиќ за кратко време собра над 20.000 лајкови

Не е првпат младиот боксер Вељко Ражнатовиќ да објави фотографија од својата сопруга Богдана, со која е буквално неразделен. Синот на Цеца јасно ни стави до знаење дека...

Естрада 21.02.21 | 13:50

Вељко го нападна Балашевиќ за една изјава во минатото

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина на 19 февруари на 67-годишна возраст. Од Балашевиќ се простија сограѓаните во центарот на Нови Сад и пред неговиот дом, белграѓаните...

Останати спортови 05.09.20 | 21:59

Богдана во прв ред: Вељко победува во рингот кога сопругата е во салата

Вељко Ражнатовиќ издојува лесна победа против Козлаков во Балканскиот куп. Во првите редови беше неговата сопруга Богдана која му даваше поддршка. Кога ја здогледа...

Естрада 20.07.20 | 19:12

Жељко обожува вода: Вељко покажа како го капе синот

Вељко Ражнатовиќ е пресреќен откако му се роди синот.Тој на Инстаграм се пофали како го капе малиот Жељко. Бебето обожува вода и ужива во ритуалот на капење меѓу таткото...

Естрада 10.07.20 | 13:44

Желбата му се исполни: Вељко се молел да добие машко дете

 Вељко Ражнатовиќ призна дека се молел да добие машко дете бидејќи со женко не би знаел како да се однесува. Неговата желба му се исполни откако сопругата Богдана му...

Естрада 17.06.20 | 16:52

Тестот е негативен: Вељко оздраве

Вељко Ражнатовиќ кој со својата мајка Светлана е во изолација откако беше откриено дека имаат корона преживуваат тежок период.Тие се сами во куќата и доаѓаат само доставувачи...

Балкан 14.03.20 | 18:09

Вељко со порака до Италијанците: Браќа ве поддржувам, иако од вашата земја полетуваа авиони со осиромашен ураниум

Вељко Ражнатовиќ испрати порака до Италијанците упешно да се справат со корона вирусот. Но, сепак тој не заборави на 1999 година кога токму од Италија полетуваат авионите...

Калеидоскоп 11.12.19 | 19:41

Сваќата Даниела со разврза јазикот: Раскажала каков зет е Вељко, но и каква свекрва е Цеца

На белградскиот пазар во Миријево, семејството Родиќ има своја тезга на која продава пилиња. Родителите на Богдана, Богдан и  Данијела не се секогаш на својата тезга,...

Калеидоскоп 26.11.19 | 18:52

Аркан има повеќе деца од претходните бракови, ама само Ангела дојде на свадбата на Вељко и Богдана

Ангела Ражнатовиќ, ќерката на Аркан од првиот брак, беше гостинка на свадбата на Вељко и Богдана што се одржа во неделата. Таа беше на венчавката во црква, а дојде и меѓу...