Кога  Цеца Ражнатовиќ се појавила во емисија кај  Минимакс, непосредно пред убиството на Аркан носејќи дијамантски ѓердан, почнале бројни шпекулации за потеклото на накитот.

Гледачка се јавила во емисијата и тврдела дека Жељко Ражнатовиќ Аркан го украл накитот од вратот на нејзината сестра за време на војната во Босна и Херцеговина.Аркан буквално и го скинал од вратот од нејзината сестра и подоцна и го подарил на Цеца.

Интересно е што по оваа изјава Цеца никогаш не го ставила тој ѓердан на себе.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.