Ознака: аркан и Цеца
Естрада 05.03.24 | 11:22

На Кристијан Голубовиќ му нуделе да го ликвидира Аркан

Кристијан Голубовиќ за Курир.рс“ за прв пат откри дека му било понудено да го ликвидира Жељко Ражнатовиќ Аркан, но тој одбил. Мене лично ми понудија да го убијам на ист...

Естрада 23.02.24 | 20:19

Карлеуша: Украдениот ѓердан на Цеца постои, го крие во сеф

Jeлена Карлеуша ја искоментира изјавата на Цеца Ражнатовиќ дека не носи ѓердан кој бил украден во војната во Босна. Карлеуша тврди дека приказната е точна и оти спорниот...

Естрада 16.01.24 | 21:12

Цеца носела ѓердан кој Аркан го украл во војната во Босна

Кога  Цеца Ражнатовиќ се појавила во емисија кај  Минимакс, непосредно пред убиството на Аркан носејќи дијамантски ѓердан, почнале бројни шпекулации за потеклото на...

Естрада 11.01.24 | 14:49

Водителот Минимакс знаел дека Аркан ќе биде убиен три дена пред ликвидацијата!

Познатиот водител Милован Илиќ Минимакс добил пораки дека Аркан ќе биде убиен три дена пред ликвидацијата. Цеца на 12 јануари, три дена пред убиството на Аркан, Цеца Ражнатовиќ...

Балкан 06.08.23 | 12:07

НАТО ги гаѓале Аркан и Цеца, по грешка ја погодиле кинеската амбасада

20 години подоцна излегуваат нови информации за бомбардирањето на НАТО врз Србија. Во книгата Воен херој“ на норвешките автори Ханс Петер Ос и Ролф Видерое се открива...