За богатството на познатите личности, многу се шпекулира, а јавноста отсекогаш се интересира што се поседуваат ѕвездите од имот.

Тенисерот Новак Ѓоковиќ е еден од најбогатите во Србија, а кога станува збор за пејачите многумина мислеа дека меѓу првите е Цеца Ражнатовиќ или Лепа Брена, Но тоа не е случај.

Имено пејачката Драгана Мирковиќ, по проценка на сајтот „Селебрити Нет Ворт“, се нашла прва на листата на најбогатите од српската естрада. Како што се наведува, нејзиното богатство се проценува на 100 милиони долари.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.