Ознака: Драгана Мирковиќ
Естрада 18.01.20 | 23:23

Се има се може: Драгана Мирковиќ од сопругот доби златна торта

Фолк пејачката Драгана Мирковиќ има сопруг каков што може само да посака. Тони за 52 роденден на неговата сакана и приреди незаборавна забава во нивниот дом во Виена.Тој...

Естрада 10.05.19 | 23:32

Гламурозна прослава со холивудски ѕвезди на 18. роденден на синот на Драгана Мирковиќ

Пејачката Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони Бјелиќ неодамна во својот дом во Виена организираа гала прослава за 18. роденден на синот Марко.   View this post...

Естрада 06.03.19 | 21:16

Драгана Мирковиќ се збогува со Дивна Карлеуша со потресна порака

Најсилната потпора во почетоците на кариерата на Драгана Мирковиќ ѝ била токму таа – Дивна Карлеуша, една од ретките личности кои во името го содржат карактерот –...

Естрада 02.02.19 | 22:32

Ван Дам на мезе кај Драгана Мирковиќ

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони Бијелиќ деновиве повторно го угостиле познатиот актер Жан Клод ван Дам во својот дом во Виена. Пејачката објави...

Естрада 25.12.18 | 09:47

Цеца има само една молба до фановите: Драги мои, знам дека не е тешко

По инцидентите со Драгана Мирковиќ, како и по новата тура на навреди од Јелена Карлеуша, Цеца се обрати на „Инстаграм“ и има една молба до своите фанови. Драги мои, околу...

Музика 20.12.18 | 18:17

Не сакаат со очи да се видат, а вака пееја и играа пред 25 години!

После неколку години се сретнаа Цеца Ражнатовиќ и Драгана Мирковиќ и предизвикаа хаос на естрадата. Нивната средба не можеше да помине незабележано, а за тоа придонесе...

Музика 20.12.18 | 17:50

После судирот со Цеца и се слоши: Драгана Мирковиќ заврши во болница!

На Драгана Мирковиќ и се слошило после зборовите на Цеца, поради што завршила во болница. Непријатната средба меѓу Цеца Ражнатовиќ и Драгана Мирковиќ доби поголеми...

Сцена 19.12.18 | 22:08

Средба што докажа дека Цеца и Драгана не се поднесуваат една со друга

Фолк-пејачките Драгана Мирковиќ и Цеца Ражнатовиќ по неколку години се сретнаа очи в очи на снимањето на новогодишната програма на РТС. Имено, во мигот кога Драгана...