Моментот кога српската пејачка Милица Павловиќ фрла телефон на обожавател на настапот во Охрид, стана хит на социјалните мрежи. Момче од публиката се обиде да ја сними пејачката под здолништето додека таа пееше. Павловиќ некоку пати го опоменала дека е дрзок, но тој продолжил.

На снимката се гледа како Милица му го зема телефонот од раце и го фрла позади неа:

Згрозена сум и разочарана како некои мажи ги третираат жените. И покрај тоа што го предупредив неколкупати, тој без срам продолжи. Мислат сосема нормално е да ми се пикаш под здолниште, рече Павловиќ за српските медиуми, додавајќи дека и сега би постапила исто.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.