Пејачот Милан Станковиќ заврши на инфузија и се наоѓа во амбулантата во рамките на манастирот Хиландар.

Станковиќ сподели фотографија од моментот кako лежи во креветот на итната медицинска помош, со инфузија во раката, споделувајќи ја локацијата каде се наоѓа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.