Како што и се очекуваше, главен на свадбата на синот Лазар е татко му Аца Лукас. На прославата во ресторан во главниот град меѓу познатите се појавиле и Саша Матиќ и неговата сопруга. Во еден момент Лукас им се обратил на гостите и открил кога поканил колега да му ја зголеми семејната прослава.

Поканив само тројца. Ми дојде Сале. Ќе дојде Цеца, малку доцна. А третиот е Ацо Пејовиќ, кој беше спречен од оправдани причини. А за другите ме боли увото, рекол Лукас.

Инаку, фолкерот ја отвори свадбата со „Има ли надеж за нас“, а потоа отпеа уште неколку песни. Во еден момент и дал на пејачката 1.000 евра за песната на Шемса Суљаковиќ „Со се се согласувам“, а потоа хармоникашот ја украсил со евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.