Македонската пејачка Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски го очекуваат своето второ дете. Веста ја објави Сара споделувајќи фотографија од ултразвук од бебето.

Бебе број два. Ако ги броиме и Атос и Бела со Димитар, а треба, е тогаш е број четири, напиша Сара на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Сара и Димитар станаа родители за првпат во 2018  година кога ја добија ќеркичката Илина, која сега има три години.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.