Ознака: сара мејс
Естрада 18.01.22 | 21:33

Го споделија ултразвукот: Сара Мејс и Димитар Атанасовски го очекуваат второто дете

Македонската пејачка Сара Мејс и нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски го очекуваат своето второ дете. Веста ја објави Сара споделувајќи фотографија од ултразвук...

Естрада 26.07.21 | 21:29

Македонската ѕвезда блеска во бикини на плажа

Македонската пејачка Сара Мејс е на одмор во Египет заедно со своето семејство, а оттаму постојано објавува фотографии на социјалните мрежи. Вом последната објава Сара...

Калеидоскоп 21.01.21 | 20:11

Бракот ми беше во криза, беше да се биде или не: Сара Мејс си ја отвори душата

Сара Мејс си ја отвори душата и за прв пат во јавноста во емисијата „Жешко столче“, проговори за кризата во бракот со водителот Димитар Атанасовски. Не ни одеше. Да речам...

Естрада 06.01.21 | 20:59

Паричките кај ќерките и синовите, бадник во домот на познатите

Бадниковата вечера е настанот кој си собира најблиските на едно купче. Секако борбата е кај кого ќе се падне паричката, односно на кого новата година ќе му биде најсреќна. Оваа...

Музика 29.12.20 | 09:26

Сара Мејс во секси црвен фустан: Магичен настап на новогодишниот концерт со Македонска филхармонија

Македонската филхармонија на 24. декември го одржа новогодишен концерт под наслов „Нова Година – нов почеток“. Поради епидемијата на корона вирусот бројот на посетители...

Музика 21.10.20 | 16:51

Сара Мејс преку својата харфа ја претстави „Донка од Македонија“

Пејачката и харфистка, Сара Мејс, преку својата харфа го претстави нежниот македонски мелос на светскиот онлајн концерт по повод Светскиот Ден на харфата. Сара на настанот...

Музика 13.10.20 | 13:59

Сара Мејс ќе ја претставува Македонија

По повод Светскиот ден на харфата, а во рамките на одбележувањето 300 години од создавањето на харфата, на 20 октомври ќе се одржи онлајн концерт, на кој со свои настапи...

Музика 16.08.20 | 19:21

Сара Мејс шокира со новиот имиџ

Пејачка Сара Мејс е позната по тоа што честопати знае да експериментира со својот изглед и има свој претпознатлив имиџ. Мејс на социјалните мрежи се пофали со најновата...

Музика 24.07.19 | 22:46

Сара Мејс со „Бакар боја“ започнува ново поглавје во својата кариера

Ивица Јанкуловски има уникатна визија за авторската музика во Македонија и преку проектот „Copper room sessions“ во студиото „Алшар“ тој одлучи да ги отвори вратите на музичката...

Музика 21.05.19 | 16:37

Сара Мејс е Femme Fatale во новиот проект на Принц

Александар Ристовски – Принц и Сара Мејс го правеа “Копито“  на толку специфичен начин, што никој не знае каков ќе биде видео спотот кога ќе излезе. Песната е е комплетно...

Музика 07.05.19 | 12:16

Сара Мејс ја претстави новата песна

Со овој сингл се најавува новата соработка со Александар Ристески – Принц, за неговиот проект Femme Fatale, насловена „Копито“. Песната е комплетно авторско дело на Принц,...

Естрада 31.03.19 | 15:16

Македонската пејачка бесна – Главата не служи само за фризури и шишање

Македонската пејачка Сара Костадиновска заглавена во метежот во сообраќајот, нервозна од возачите кои возат непрописно, одлучи да се огласи на Фејсбук. -Нема да е лошо...