Публиката ја запозна пејачката Натали Пријовиќ (47) во емисијата „Никогаш не е доцна“, каде ги воодушеви сите со својот моќен глас, а ретко кој знаеше низ каква голгота поминаше.

Таа спроговори за семејната трагедија која ја снашла за време на натпреварот. Имено, на почетокот на годината животот си го одзел нејзиниот сопруг.

Мојот сопруг си го одзеде животот. Беше исклучително силен човек, способен и весел, но очигледно живееме во некои тотално луди времиња.

Сè уште е свежо, има уште милион прашања, а пред се огромна грижа на совест што не се посомневавме на време во такво нешто и не ни знаевме дека имаме што да го спречиме. Тоа е товар што ние четворицата ќе го носиме до крајот на животот. Да не зборуваме за колкава тага чувствуваме, ситуацијата е многу трауматична.

На прашањето дали забележала некакви промени во однесувањето на нејзиниот сопруг и дали можела да претпостави дека нешто толку страшно може да се случи, ветеранот одговори.

Не знаев дека толку многу страда. Тоа ми е најтешко бидејќи поминав дваесет и пет години со човекот и не можев да разберам, знаев дека и нему му е тешко како на сите нас. Не знаев дека му е толку тешко – објасни пејачката.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.