Порно актерките решија да и ги откријат на јавноста непознатите страни од нивната работа, а нивните искуства ги пренесе Дејли Стар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Amber (@britneyambertv)

„Сексот на снимање е многу потежок затоа што треба да бидете во многу непријатни пози и често треба да ги правите со колега кој е не е баш одличен… Понекогаш добивате партнер кој се мачи и не знае што точно да прави, па процесот е многу подолг и потежок. Верувајте ми, таа работа е многу потешка од тоа што луѓето мислат. Затоа најмногу сакам да продуцирам сопствена содржина“, објаснила 34-годишната Бритни Амбер, која е многу барана во порно индустријата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by blake blossom (@blake_blossom.b)

21-годишната Блејк Блосом на Редит открила како навистина изгледаат нејзините денови на снимање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by blake blossom (@blake_blossom.b)

„Неодамна бев надвор од градот три месеци поради снимање. Поминувам околу осум часа на снимање, а потоа уште два до четири часа дневно снимајќи за социјалните мрежи. Кога правиме покомплицирани сцени, може да потрае од 14 до 18 часа. 10 часа неделно ја монтирам содржината што ја снимам за себе“, објасни Блејк.

„Кога имам напорна недела, обично работам 12 часа дневно, а осум часа кога е послаба недела“, се пожали таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Amber (@theonlybritneyamber)

Рајли Рид вели дека во оваа индустрија често можете да се чувствувате сосема изгубено и тажно.

Деновите се долги, а поради работата сме стигматизирани па тешко е да се пронајде љубовен партнер. Некои сакаат да бидат со вас само затоа што сте порно ѕвезда, други мислат дека ќе ме „спасат“ од оваа работа. Тоа многу е нервира. Добро заработувам и ова што го работам е мој избор. Не мора никој да ме спасува, наведува Рајли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Amber (@britneyambertv)

А не е лесно ни со фановите. Посебно кога ви приоѓаат во јавноста.

Тоа ми се случи неколку пати. Доаѓаат момчиња и ми велат дека ги обожуваат моите филмови. Но секогаш вас некој ве гледа, некој ве препознава … Не е тоа многу пријатно искуство, вели на крај младата и наградувана Вана Бардот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by blake blossom (@blake_blossom.b)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by blake blossom (@blake_blossom.b)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.