недела, 30 април 2017 | Вести денес: 1 ново

Македонија

todorov2
Македонија

Случувањата во Собрание се смислено сценарио за да предизивика судир кој требаше да го засени нелегалниот избор на претседател на Собрание

Од оваа временска дистанца можеме да направиме анализа за се што се случуваше и се плашам дека ова е смислено...

aco
Македонија

Законот дециден – носење оружје во зградата на Собранието не е дозволено, личното обезбедување на Заев пукаше и вперуваше пиштоли(видео)

Личното обезбедување на потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, или на неговиот партиски челник Зоран Заев,...

Top