На граничниот премин кај Делчево има колони возила кои чекаат за влез во Бугарија.

Граѓани велат дека чекаат најмалку два часа и дека се пропуштаат само по неколку возила.

– Така е со денови, велат граѓани кои живеат во пограничниот реон.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.