Ознака: делчево
Економија 03.07.20 | 17:58

Јанушев во посета на фабрика во Делчево

Ја посетивме текстилната фабрика „Витекс“ во Делчево. Текстилната индустрија е водечка во овој регион. Затоа во програмата се обврзавме на реализација на повеќе проекти...

Сервиси 21.06.20 | 19:57

Внимателно на патот Македонска Каменица – Делчево: Дождот предизвика одрони

Одрони на патниот правец Македонска Каменица – Делчево создаваат потешкотии на воачите кои јавуваат дека истите се забележани на повеќе места на споменатиот патен...

Здравје 06.06.20 | 16:37

Втор случај на ковид-19 во Делчево

Лице од Делчево кое живее и работи во Скопје е вториот случај на Ковид-19 во Делчево. Информацијата официјално беше потврдена од Министерството за здравство, во чија...

Црна хроника 13.05.20 | 16:50

Девојчето во полиција го препознало својот силувач

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Б.М. (20) од Делчево, поради тоа што во текот на октомври и ноември 2019 година...

Црна хроника 18.04.20 | 18:33

Силувано малолетно девојче од Делчево

Завчера во 12.30 часот во Одделение за внатрешни работи Делчево, 29-годишна жителка на Делчево пријавила дека К.Ѓ.(25) од с.Лаки, виничко, извршил обљуба врз нејзината малолетна...

Калеидоскоп 13.04.20 | 10:11

Во Делчево се аплаудираше за здравствените работници од балконите

Жителите на Делчево сакале да ги поздрават здравствените работници и се договориле како да го сторат тоа… Водени по примерот на Италијанците и Шпанците и во Делчево...

Црна хроника 31.03.20 | 11:28

Добро познат престапник од Делчево сега претепал и инспектор

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.Г.(58) од с.Звегор, делчевско, поради постоење основи на сомнение за сторени...

Црна хроника 28.03.20 | 11:16

Потпишале за самоизолација, но не седеле дома – кривична против двајца делчевци

Две лица од Делчево казнети за непочитување на мерката за самоизолација. Првата кривична пријава од страна на Одделението за внатрешни работи Делчево му е поднесена...

Македонија 15.03.20 | 19:40

Докторка од Делчево распали по повратнците од Италија и Германија: Ова е мал град сите се знаеме

Маја Стоименовска, докторка од Делчево распали по повратниците од Германија и Италија кои во време на корона вирусот се враќаат дома.Таа им објасни дека Делчево е мал...

Калеидоскоп 13.03.20 | 10:49

Семејство од Делчево во самоизлолација во Италија: Забрането е застанување на улица, во маркет се влегува еден по еден

Македонските државјани во Италија се соочуваат со најтешките моменти од престојот на Апенините откако коронавирусот ги загрози животите на десетици илјади граѓани,...

Македонија 29.02.20 | 16:53

Спуштена рампа: Забранет влез на преминот Делчево за лица од Северна Италија

Веќе четврти ден на граничниот премин Делчево лицата кои доаѓаат од погодените подрачја со коронавирус во Северна Италија, се пренасочуваат кон граничните премини...

Македонија 18.02.20 | 15:25

Игор Јанушев: Луѓето очекуваат промени, очекуваат дека конечно ќе дојде обновата на Македонија

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска во рамки на посетите „Обновата на Македонија доаѓа“ ги посети општините Делчево и Македонска Каменица. Посетивме...

Црна хроника 07.02.20 | 11:35

Дваесетгодишник од Делчево со украдена картичка подигал пари од банкомат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 20-годишниот Н.И. од Делчево. Во соопштението од полицијата се вели дека...

Македонија 19.01.20 | 19:02

Васе го фати крстот, а телевизорот го донираше на помалку среќните

Васе Панчовски, кој денеска на Водици го фати светиот крст во Делчево, заедно со неговата група одлучија освоениот телевизор да го подарат на семејство од Делчево. Како...

Македонија 24.12.19 | 10:41

Кога Спасовски велеше дека Делчево е безбедно, мислеше на настани кои ги прикриваат лично тој, полицијата и останатите надлежни институции?

Дали министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кога пред неколку недели констатираше дека Делчево е безбеден град, мислеше токму на ваквите настани кои ги прикриваат...

Црна хроника 23.12.19 | 14:22

Тепачот избегал, тепаниот ништо не знае, докторката спушта слушалка, а командирката не дава изјава

Жестока и крвава тепачка се случила меѓу претседателот на СДСМ во Делчево и сопартиец, пренесе вчера „Нетпрес“, а според информациите на порталот во физичката пресметка...

Црна хроника 23.12.19 | 08:43

Крвава тепачка меѓу членови на СДСМ во Делчево

Жестока и крвава тепачка се случила попладнево меѓу членови на СДСМ во Делчево, дознава Нетпрес. Според податоци на порталот претседателот на СДСМ во Делчево и сопственик...

Македонија 30.11.19 | 17:35

Јанушев: После 12 април ќе почнеме работите да ги менуваме од корен

Сето она што гледаме дека се случува во целата држава, се случува и во Делчево. Еден од најголемите проблеми, иселувањето на младите особено последните неколку години...

Црна хроника 08.11.19 | 15:27

Кокаин и марихуана во угостителски објекти во Гостивар и Делчево

Полицијата од Гостивар поднесе кривична пријава против Р.Е. (29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање...

Економија 04.09.19 | 19:06

Тажно, но вистинито: 12 автобуси од Источна Македонија во еден ден заминаа за Италија

Репортажа на порталот „Инфомакс” од Делчево. Една тажна слика која секојдневно се гледа во Источна Македонија, каде народот, и млади и повозрасни, се иселуваат во потрага...