Променливо облачно време ќе имаме и во наредните денови. За време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од понеделник се очекува заладување што ќе услови провејување на снег и во некои пониски
места.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.