Утре ќе се задржи сончево и релативно топло време со умерена облачност и со умерен, наместа засилен јужен ветер. За време на викендот и во понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Како што најавуваат од управата за хидрометеоролошки работи, во сабота ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југоисточен правец.

Времето денеска сончево, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.

Времето во Скопје претежно сончево со слаб ветер од јужен правец, со температура до 16 степени целзиусови.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.