Ознака: временска прогноза
Сервиси 26.09.20 | 08:16

До вторник во цела Македонија врнежливо

Времето денеска во целата земја ќе биде променливо облачно, посвежо и ветровито. Од утринските часови има повремени врнежи од дожд. На места процесите ќе бидат поинтензивни...

Сервиси 24.09.20 | 08:52

Денеска променливо облачно, викендов значително заладување

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди. Ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно...

Сервиси 23.09.20 | 22:16

Циклон се движи кон Македонија, викендов ќе има голема промена на времето

Во текот на утрешниот ден во државава ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе има услови и за локален краткотраен дожд и ретки грмежи, а ќе дува и...

Сервиси 23.09.20 | 09:20

Не очекува период на променливо време со дожд и грмежи

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер...

Сервиси 21.09.20 | 21:54

Од утре попладне ќе има зголемување на облачноста и услови за дожд

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови во западните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за појава на...

Сервиси 21.09.20 | 07:02

Сончево со температура до 29 степени, од утре зголемување на облачноста

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утрото е доста свежо, минималната температура...

Сервиси 16.09.20 | 15:19

Вонредна прогноза: Утре и задутре промена на времето со локален пороен дожд и грмежи

За утре попладне и за петок метеоролозите најавуваат промена на времето со локален пороен дожд и грмежи во јужните делови од државата. Според прогнозата на Управата...

Сервиси 12.09.20 | 08:39

Од средината на идната недела расипување на времето

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура се движи од 9 до 18, а максималната...

Сервиси 11.09.20 | 09:39

Претстои период на стабилно, суво и натпросечно топло време

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура се движи од 10 до 18, а максималната ќе достигнува од 28 до 35 степени...

Сервиси 09.09.20 | 08:20

Сончево и топло со слаб ветер

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се движи од 9 до 19 степени, а дневната ќе биде во интервал од...

Вести 07.09.20 | 08:35

Сончево со температурата до 34 степени, од утре со посвежи утра

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 6 до 17 степени Целзиусови,...

Калеидоскоп 01.09.20 | 17:47

Ќе има ли плажа и во септември? Еве што вели временската прогноза

Поради пролонгирањето на почетокот на новата учебна година, се очекува туристичките места низ Македонија да бидат раздвижени и во септември. Според „Акјуведер“, временските...

Сервиси 31.08.20 | 08:24

И денеска ќе биде жешко, а од утре нè чека пресврт

Претежно сончево и многу топло време со слаб ветер од променлив правец ќе преовладува денеска во земјава. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од...

Сервиси 30.08.20 | 08:00

Денеска сончево и многу топло, од четврток дожд

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло. Утринската температура ќе се движи од 15 до 19, а дневната од 32 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. И во Скопје времето...

Сервиси 29.08.20 | 08:00

Денеска сончево со температури до 36 степени, утре уште потопло

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, која ќе биде поголема во северните делови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура...

Сервиси 28.08.20 | 08:18

Сончево и топло, викендов повисоки температури

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура е во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени Целзиусови. УВ...

Сервиси 27.08.20 | 22:10

Пред нас е сончев и топол продолжен викенд

Времето утре ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени. УВ...

Сервиси 26.08.20 | 08:10

Заврши дождот: Следуваат сончеви денови со пораст на температурите

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура е во интервал од...

Сервиси 24.08.20 | 07:16

Преку ден многу топло, попладне може да ве изненади пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде...

Сервиси 22.08.20 | 08:37

Викендов жешко, од понеделник нестабилно

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната од 29 до 36...