Поради уличен дефект ф-100 мм на улицата „Нерешка“ 3, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и од улицата „Теодосие Синаетски“ и дел од улицата „Жданец“.

Како што информираат денеска од ЈП „Водовод и канализација“ водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.