АМСМ попладнево соопшти дека е нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола – Новаци.

Сообраќајот на регоналниот пат Битола – Новаци беше во прекин поради протест.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.