Поради дефект на приклучна цевка на улица „Банско“ 26, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 10:40 часот до завршување со санација на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.