Иако зимата се уште не е започната и истата доаѓа кон средината на овој месец, студот и снегот веќе се присутни во Македонија.

Со доаѓањето на месец декември доаѓаат и надежите на сите деца дека овој месец ќе му се радуваат на снегот за вистинска Нова година како на филмовите.

Според долготрајната метео прогноза не очекува малку дожд, малку облаци со сонце и минусни температури.

Сепак, снег ќе има и тоа неколку дена пред Новата година, од 27 до 29 декември

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.