ЕВН Македонија известува дека поради планирани технички зафати на електродистрибутивната мрежа денеска, без напојување со електрична енергија ќе останат:

– од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од ул. Самоилова (општина Чаир)

– од 08:30 до 15:30 часот, корисниците од Волково, корисниците од ул.21, 25, 27, 29 и 100 (општина Ѓорче Петров).

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.