Од срце за Јани !
Јани има 18 години, заради опасна повреда на вратот и р’бетот, заврши неподвижен со Tetraplegija Paraplegija. Заради непостоење на соодветна клиника во Македонија, ниту покривање од ФЗО, за лекувањето на Јани во Грција ни треба Ваша помош, во надеж дека Јани ќе застанеме пак на нозе.

Повеќе детали за начинот и сумата за донирање може да се прочитаат на страната на ecrowd.mkRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.