Сте помислиле ли дека на море можете да одите во Босна и Херцеговина. Единственото место во Босна на море се вика Неум. Нуди евтино летување а тоа е најважно за македонските туристи.Можете без проблем да седнете на ручек без постојано да гледате во ценовиникот.

фото Аваз.ба

На плажите може да си понесете и чадор и лежалка од дома а температурата речиси никогаш не надминува 35 степени.

Вреди, да му дадете шанса, зарем не?

фото Аваз.ба

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.