На Марко Пејчиновски му беа потреби 7 часа 5 минути 59 секунди да ја преплива делницата од Струга до Пештани за петти подвиг ова лето на Охридското Езеро.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.