СОСТОЈКИ:

  • 20 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 50 мл масло
  • 300 мл млеко
  • 1-2 јајца
  • 550-600 гр брашно
  • 150 гр кашкавал
  • 50 гр путер
  • малку сол од сусам

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.